شست وشوی فرش دستبافت

شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی ایرانیان اسلامشهر

شست وشوی فرش دستبافت

در خانه یا کارخانه

شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی ایرانیان اسلامشهر

 

بهترین روش برای شستن فرش دستبافت چیست؟

آیا باید آن را به قالیشویی بسپاریم یاخودمان در خانه برای شستن آن اقدام کنیم؟بطور کلی مواردی مانند ارزش وقیمت فرش دستبافت ،امکانات وشرایط شما د رخانه و بودجه ای که داریددر انتخاب روش شست وشوی فرش تعیین کننده است.

اصطلاحاتی مانند<دستبافت>،<گره دستی>،<هنر دست>همگی کیفیت بالای فرش را نشان می دهد.فرشی که با دست بافته شده است فرشی بی نظیر وبا ارزش است.فرشهای ایرانی بهترین نمونه های فرشهای دستبافت هستند،زیرا هریک از آنها با دقت وظرافت در طول هفته ها ،ماههاویا حتی سالها بافته شده اند.فرش های دستبافت در هر ابعادی که باشند ،شستن ومراقبت از آن کار ضروری است.

در ادامه به روشهای شست فرش در خانه وقالیشویی می پردازیم.

چرا فرش راباید هر چند وقت یکبار بشوییم؟

حتی اگر فرش ما در ظاهر کثیف به نظر نرسد.ولی با گذشت زمان رنگ آن کدرتر میشودوحاشیه های آن به تدریج ظاهر ناخوشایندی پیدا می کند.

اگر به طور مرتب فرش را نشوییم گردوخاک به ویزه (سیلیس)به داخل الیاف فرش نفوذ میکند.چه فرش ما پنبه ای باشد وچه پشمی وقتی روی آن راه میرویم این ذرات موجب فرسایش واز بین رفتن الیاف فرش می شوند.زمانی ررفت وآمد روی فرشموجب کهنه شدن سریع آن می شودکه فرش را جارو وخاک گیری نکنیموبه طور مرتب نشوییم.شستشوی مرتب فرش موجب از بین رفتن آلودگیهای روغنی وچسبنده ای میشود که با جارو برقی از داخل بافت فرش خارج نمیشوند

کثیفی وآلودگیهای فرش معمولا ناشی از آلودگی هوا ،بخارهای ناشی از آشپزی وگردو خاک است که وارد بافت فرش شده اند

زمان شست وشوی فرش به میزان استفاده ونحوه مراقبت از آن بستگی داردوچیزی بین 12 تا18 ماه است.

شستشوی فرش دستبافت در خانه
نوستالژی

شستشوی فرش دستبافت در خانه

برای شست وشوی فرش دستبافت توانیم از خدمات قالیشویی استفاده کنیم یا روش ارزان تر وکم هزینه تر شستن فرش دستبافت در خانه را انتخاب کنیم.برای شستن فرش باید محلول شویندهی مناسبی را تهیه کنیم .بهتر است که از مواد قلیائی برای شستن فرش استفاده نکنیم.

قبل از استفاده از محلول ها ومواد شیمیایی ثابت بودن رنگ فرشهای خود را بررسی کنید .اگر رنگهای فرش ثابت نباشند ،ممکن است که پس از شستن فرش کمرنگ ویا محو شوند.همیشه محلول خود را روی قسمت کوچکی از فرش که (زیاد در معرض دید نیست)امتحان کنید ویک روز صبر کنید تا خشک شود ودر صورت رضایت از نتیجه کار از آن محلول برای شستن تمام قسمتهای فرش استفاده کنید.

برای شستن فرش دستبافت در خانه وبا دست ،فرش را با آب سرد وبا استفاده از برس نرم وبلندی بشویید.جهت شستن وساییدن فرش باید درجهت پرزها وخاب فرش باشد.جهت جریان آب نیز باید در همین جهت باشد.برای فرشهای پشمی میتوانید از برس های نرم وبلند استفاده کنید ولی برای فرشهای ابریشمی از برس استفاده نکنید.زیرا فرشهای ابریشمی گران قیمت هستند وممکن است که برس به پرزهای فرش آسیب برساندواز زیبایی فرش بکاهد.

ساخت محلول شست وشوی فرش دستبافت درخانه

استفاده از محلول شوینده فرش ونرم کننده

این روش برای از بین بردن لکه ها ونرم شدن الیاف ورشته های فرش موثر است برای ساخت این محلول به موارد زیر نیاز دارید.

 • 2قاشق غذاخوریمواد شوینده معمولی
 • 1قاشق غذاخوری نرم کننده ی پارچه
 • 2/1 قاشق شوینده اکسیزنی (oxi cleaner)
 • 4لیتر آب داغ

مواد را داخل ظرف بزرگی با یکدیگر مخلوط کنید سپس به آرامی آب داغ را به آن اضافه کنید تا کف وحباب ایجاد نشود.

استفاده از مواد کاملا طبیعی برای شستن فرش دستبافت

اگر در خانه کودک یا حیوان خانگی داریدو وجود مواد شیمیایی در خانه موجب نگرانی شما میشود می توانید با استفاده از مواد طبیعی محلولی سازگار با محیط زیست بسازید.برای این کار به موارد زیر نیاز دارید..

 • یک پیمانه سرکه سفید
 • 2 پیمانه آب
 • 1 قاشق غذاخوری نمک

برای از بین بردن بوی بد فرش می توانید 15 تا20 قطره آبلیمو را نیز به این محلول اضافه کنید.

استفاده از محلولی شامل شیشه پاک کن وآب داغ

این ساده ترین محلولی است که میتوانید برای شستن فرش دستبافت در خانه تهیه کنید.برای ساخت این محلول کافیست که مقادیر مساوی از شیشه پاک کن وآب داغ را با یکدیگ مخلوط کنید.

استفاده از جوش شیرین روش بسیار ساده ای برای تمیز کردن فرش دستبافت است.

فقط کافیست که مقداری جوش شیرین را روی قسمت مورد نظرتان بپاشید و20 دقیقه آن را رها کنید وسپس با جارو برقی کاملا آن را تمیز کنید.

استفاده از هیدروزن پر اکسید یا آب اکسیزنه

هیدروزن پر اکسید شوینده ای قوی است وآب لیمو نیز عطر وبوی دلنشینی را ایجاد میکند.می توانید از ترکیب این دوماده برای تمیز کردن وشستشوی فرش دستبافت استفاده کنید

 • 176میلی لیتر هیدروزن پراکسید
 • 350میلی لیترآب
 • 3تا5 قطره آبلیمو
 • این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید واز محلول به دست آمده برای شستن فرش دستبافت خود استفاده کنید.

 

شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی ایرانیان تخصصی انجام می گیرد.

شستشوی فرش دستبافت وماشینی در قالیشویی ایرانیان

شستشوی فرش از اصلی ترین خدمات کارخانه قالیشویی ایرانیان اسلامشهر است .که با بهترین کیفیت ممکن به همشهریان گرامی در اسلامشهر ارائه می شود .ما فرش شما را با بهترین شکل ممکن حمل کرده

وبا بهترین کیفیت شستشو داده ودر زمان تعیین شده تحویل خواهیم داد.قالیشویی ایرانیان ،بهترین قالیشویی در اسلامشهرتضمین بهترین خدمات شستشوی فرش رابا تعرفه مناسب ارائه می دهد.در نهایت کارخانه قالیشویی ایرانیان ،در کنار خدمات فرش شویی ،بهترین خدمات را در سایر زمینه های مورد نیاز ومرتبط،مانند رفوگری،رنگ برداری،ریشه زنی و../ارائه می دهد.

در گذشته ی نه چندان دور این کارتوسط افراد خانواده ودرفضای باز خانه مثل حیاط انجام می شد اما امروز دلایل زیادی وجود دارد که انجام این کار در خانه نه به صرفه است ونه در بعضی مواقع امکانپذیر است.در درجه اول بهتر است بدانید که فرشهای جدید در انواع گوناگون وبا الیاف مختلف تولید می شوند هر فرش ویژگیهای خاص خود را دارد،که با عث می شود شستشوی هر فرش متفاوت باشد.شناخت فرش کاری تخصصی است وتنها با تجربه سالها فعالیت در این زمینه به دست می آید.در این شرایط اگر تشخیص درستی نداشته باشیم ممکن است به قیمت از دست رفتن کیفیت فرش وشستشوی نا مناسب آن تمام شود .نکته دوم اینکه محاسبه هزینه هاب آب ومواد شوینده وهمچنین زمان صرف شده ،نشان میدهدکه شستشوی فرش در خانه دیگر مثل گذشته از نظر مالی به صرفه نیست.

قالیشویی ایرانیان بهترین انتخاب برای شستشوی فرش دستبافت

فارغ از همه موارد گفته شده،نتیجه نهایی شستن فرش در یک کارخانه قالیشویی با تجربه وحرفه ای یک فرش تمیز ودرخشان است،نتیجه ای که قطعا با شستن آن به هیچ روش دیگری حاصل نخواهد شد.

باخیالی آسوده ،شستشوی فرش دستبافت ورفع تمامی ایرادات فرش ارزشمند خود را به ما بسپارید.

قالیشویی ایرانیان در اسلامشهر هر فرشی رابنا به شرایط وویزگیهای خاص آن فرش شستشو می دهد.استفاده از دستگاههای مکانیکی شستشوی فرش ،استفاده از مواد شوینده وشامپوهای خارجی  وبهره بردن ازبهترین روشهای شستشوی فرش وخشک کردن ،همه آن چیزی است که باعث میشود شستشوی فرش شما به بهترین وجه ممکن انجام گیرد.

فرشهای شما در نزد ما امانت است وتمام تلاش ما بر این است که امانتدار خوبی برای فرشهای ارزشمند شما بوده وخدمات با کیفیتی ارائه دهیم.

ثبت سفارش آنلاین

کلیک کنید به فرم ثبت سفارش آنلاین لینک شوید وتعرفه خدمات را مشاهده کنید.

شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی ایرانیان اسلامشهر-56354522

مراحل شستشوی فرش دستبافت وماشینی در قالیشویی ایرانیان

1-د رکارخانه ابتدا فرش توسط کار شناسان مجرب،کارشناسی شده ودر صورت تایید سلامت وارد مرحله شستشو میشود.

در صورت عدم تایید کارشناس عیوب وهزینه های اصلاح آن به اطلاع مشتری رسیده ،از تصمیم مشتری مبنی براصلاح ورفع آسیب دیدگی قبل از شست ،ادامه کار بدون اصلاح آسیب دیدگی با مسئولیت مشتری ویا ارجاع فرش بدون شست،آگاه میشویم.

2-فرش داخل خا ک گیر مکانیکی قرار گرفته تا متن قالی ازخاک وغبار تهی گردد.

3-رنگهای فرش از نظر پایداری وثبات تست میشوند.

4-با جاری شدن آب روان فرش را کر اسلامی داده وآبکشی میکنیم

5-برای از بین بردن لکه های غیر پایدار،فرش با یک ماده شوینده ملایم شست میشود.

6-لکه های پایدار در این مرحله نمایان  میشود.

7-همزمان ریشه ها به آرامی شسته میشوند

8-شستشوی کامل فرش با استفاده ازمواد شوینده استاندارد ودستگاههای پیشرفته

آغازوپس از خاتمه،مجددا آبکشی انجام می گیرد.

9-در این مرحله فرش لول شده وداخل دستگاه آبگیر لوله ای قرا میگیرد تا با چرخش دورانی منجر به آبگیری کامل فرش شود.

10-در این مرحله فرش جهت کنترل وبازرسی به دست ناظر کیفی سپرده میشود،پس از تایید فرش به روی شن های تمیز انتقال مییابدوزیر تابش نور خورشیدقرار گرفته،تا ضمن خشک شدن تدریجی نور آفتاب به میان الیاف آن نفوذ کرده وباعث از بین رفتن بید وکپک احتمالی گردد.

بهترین زمان شستشوی فرش

لذا بهترین زمان شستشوی فرش در فصول بهار ،تابستان وپاییز میباشد.البته قالیشویی ایرانیان مجهز به گرمخانه گازی نیز میباشد که شستشوی فرش در فصل زمستان را نیز برای مشتریان خود میسر میسازد.

 

از طریق واتساپ در خدمت شما هستیم ..
ارسال